Kayısı (1KG Paket)
Kayısı (500 GR Paket)

Kayısı (1KG Paket) (MS-012)

Fiyat : ₺23,95(KDV Dahil)

KAYISI

Malatya Güzeli Kayısı

Yaz aylarının en keyifli yeme zevkine sahip olan meyveleri arasına kayısı ilk sıralarda yer alır. Bazen cıvık bazen hafif sert ama her zaman tatlı olan bu meyve, vitamin açısından zengindir. Yiyenlerde muazzam bir enerji ve dinçlik yaratan bu meyve sağlık açısından çeşitli faydalara sahiptir.

Kayısı Faydaları ve Kullanımı

Taze ve doğal kayısı faydaları:

  • Kokusu ve lezzetiyle mest eden meyve, içeriğindeki likopen ve potasyum sayesinde kalp sağlığını korumaya yardımcıdır.
  • Malatya’nın eşsiz lezzeti olan meyve, kötü kolesterolü düşürürken iyi kolesterolü yükseltmeyi sağlar.
  • Muazzam lezzette tadı ile çok kişinin severek yediği kayısı, bağırsak tembelliğine ve kabızlığa iyi gelir.

Kullanımı

Kayısı, taze ya da kuru halde tüketilebilen ve her iki şekilde de kullanım alanı geniş olan bir meyvedir. Kayısı çekirdeği ise kurutulup kırılarak kahvaltılarda tüketildiğinde tok kalmaya yardım eder. Şekerli bir meyve olması nedeniyle gün içinde çok fazla tüketilmesinin kilo almaya yol açabileceği ifade edilir. Ayrıca meyve salataları ve meyve püreleri yapmak için tercih edilebilir. Püre haline getirilerek ek gıda olarak çocuklara yedirilmesi mümkündür.

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Sağlıklı tarifler arasında yer alan sağlıklı şekersiz tatlı tarifleri için kayısı kullanılabilir. Şeker yerine kullanılarak harika lezzette, yiyenleri mest eden kek çeşitleri yapılabilir.

Taze Kayısı Siparişi

Taze meyve siparişi vererek mevsim meyvelerinin en güzel hallerini tüketebilirsiniz. Katkısız ve doğal meyve satın alarak kimyasal içermeyen organik meyve tüketmenin keyfini sürebilirsiniz.

Online Sipariş ve Güvenilir Teslimat

Online sipariş ile satın aldığınız meyveler, en hızlı ve korunaklı paketlerle adresinize teslim edilir. Hiç bozulmadan ve taze halde tüketmeniz için ağzınıza layık meyveleri şimdi sipariş verin. En kısa sürede adresinize ulaştıralım.

Raf Ömrünü Uzatan Yaşatan Poşet Teknolojisi

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor. Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın!