Çilek (500 GR Paket)
Çilek (500 GR Paket)

Çilek (KG) (MS-007)

Fiyat : ₺44,95(KDV Dahil)

ÇİLEK

Yazın En Sevilen Meyvelerinden Çilek

Reçelinden meyve suyuna çok çeşitli kullanım alanları bulunan çilek, tatlı bazen mayhoş ama yemesi çok hoş bir meyvedir. Çilli kırmızı gövdesi, irili ufaklı yapısı ile meyve, herkes tarafından yaz mevsiminde çok sevilerek tüketilir.

Çilek Faydaları ve Kullanımı

Kalsiyum ve diğer faydalı bileşenler yönünden zengin olan çileğin faydaları:

  • Çilek karaciğeri temizleme özelliğine sahiptir. Özellikle alkolün yıkıcı etkisini ortadan kaldırmaya yardımcıdır.
  • Sakinleştirici özelliği ile en az tadı kadar sevilen bir meyvedir.
  • Diş eti ve diş sağlığı açısından fayda sağlar. Ağız kokusunu gidermeye yardımcıdır.
  • Lifli bir gıda olması bakımından kan şekerini dengeler.

Kullanımı

  • Kaynatılarak şerbeti yapılabilen çilek, çeşitli tatlı ve pasta süslemelerinde kullanılır.
  • Donmuş haliyle üzerine su eklenip robottan geçirilerek smootie olarak tüketilebilir.
  • Şekerin keskinliğini dengelemek ve mükemmel tatlı tadına son dokunuşu yapmak için kullanılır.  Bu, sütlü tatlılarda ve meyve tatlılarında da tercih edilir.

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Ev yapımı çilek reçeli yaparken doğal ve taze halinde kullanılarak katkısız reçel yemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca dondurularak kullanılabilen bir meyve olması dolayısıyla uzun süre kullanıma uygundur. Yaz aylarında hafif ara öğünler yapmak için donmuş ve rondodan geçirilmiş çileği yoğurtla karıştırılarak harika tatta atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Ayrıca ev yapımı limonatalara da katılarak eşsiz tarifler yapmaya yardımcıdır.

Taze Çilek Siparişi

Taze ve doğal meyve yemek isteyenler için çileğin en doğal halini Gurmenin Sepeti evlerinize kadar getiriyor. Muhteşem kokulu dağ çileği ile taze meyve yemenin tadına doyacaksınız.

Online Meyve Siparişi ve Güvenilir Teslimat

Online meyve siparişi için her zaman taptaze meyve seçeneklerimizden en sevdiklerinizi evlerinize güvenle ulaştırıyoruz. Çocuğunuza, ailenize ve sevdiklerinize kaliteli ve doğal meyve tadında ikramlar hazırlamak için şimdi sipariş verebilirsiniz.

Raf Ömrünü Uzatan Yaşatan Poşet Teknolojisi

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor.  Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın!