Ekoloji Market Buğday Unu (1 kg.)
Ekoloji Market Buğday Unu (1 kg.)

Ekoloji Market Buğday Unu (1 kg.) (U009)

Ekoloji Market Organik Buğday Unu 

 

Ürün Hakkında:

Son dönemde sağlıksız unların piyasada oldukça yer kaplaması ve katkılı ürünlerle muhatap olmak bizleri doğal alternatiflere yöneltiyor. Gurmenin Sepeti olarak ihtiyaçlarınızı tam olarak kavrayan sitemiz ise ideal alternatifleri sizlerle buluşturuyor. Organik tarım kurallarıyla yetiştirilen ve yüksek standartlarda hasadı yapılan buğdaylardan üretilen sağlıklı bir unu şimdi beğenize sunuyoruz. Ekoloji Market Organik Buğday Unu ürünümüz sağlıklı yaşayan kişiler için ideal bir beslenme sağlıyor. Hamur işlerinize ve yemeklerinize lezzetin yanında sağlığı da katmak için online siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz. 

 

Özellikler:

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 
Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.
Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 
 
Sorularınız için bize sitemizden ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.

 

Buğday unu, kompleks karbonhidratların önemli bir kaynağıdır. Gluten unu haricinde, buğday ununun tüm çeşitleri kalorilerinin %80’ini karbonhidrattan alırlar. Unun türüne bağlı olarak, proteinden gelen kalori yüzdesi 9-15 arasında değişir. (gluten hariç-%45). Yağlardan gelen kalori %5’i geçmez.

 

Buna ek olarak, yediğimiz her 1 tabak buğday unlu yemek 3-15 g besinsel lif ihtiyacımızı sağlar. Buğday unu, B vitamini, çinko, kalsiyum, folik asit, demir, fosfor, magnezyum, potasyum, az miktarda sodyum ve diğer geçiş elementlerini içerir.