Brokoli (500Gr Paket)
Brokoli (500Gr Paket)

Brokoli (KG) (SB-040)

Fiyat : ₺14,95(KDV Dahil)

Brokoli Yeşil Beyin

Yeşil sebzeler kategorisinde yer alan brokoli, karnabaharın kardeşi gibidir. Yemeğinden çok salatası yapılan yeşil sebze, lahanagiller ailesine tabidir. Beyin gelişimine faydalı olduğu ve görünüş itibariyle beyne benzediği için yeşil beyin olarak da ifade edilir. Brokoli siparişi ile siz de kendiniz için en leziz salataları hazırlayabilirsiniz.

Brokoli Faydaları ve Kullanımı

Kendine özgü tadıyla ve zengin içeriği ile brokoli faydaları arasında:

  • Kalp sağlığı açısından çok faydalı bir bitki olan yeşil sebze, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcıdır.
  • Kalsiyum açısından zengin olması dolayısıyla kemik ve diş gelişimini destekler, bu özelliği ile bebeklerin ve çocukların gelişimine katkı sağlar.
  • Göz sağlığını korumaya yardımcı olan A vitamini ihtiva eder.
  • Kan şekerini düzenlemesi açısından hem ara hem de ana öğün olarak tüketilmeye uygundur.

Kullanımı

Gurmeni Sepeti’nin en yararlı sebze seçeneklerinden biri olan brokoli, buharda haşlanarak yoğurtlu ya da yoğurtsuz olmak üzere sarımsaklı salatalarda kullanılır. Haşlanarak patates ve havuç ile birlikte yemek yanında garnitür olarak tüketilmeye uygundur. Brokoli sebze çorbası yapımında da tercih edilerek sağlıklı ve içimi lezzetli bir çorba çeşidi hazırlamaya yardımcıdır.

Taze Brokoli Siparişi

Taze brokoli siparişi vererek katkısız sebze lezzetine doyun. Katkılı sebzeler genellikle vitamin ve mineral açısından gerekli olan faydalı bileşenleri almanıza engeldir. Bunun bilincinde olarak Gurmenin Sepeti size gerçek sebze tadını ve kalitesini ulaştırır.

Doğal Brokoli Siparişi Hızlı ve Güvenli Teslimat

Ailenize, sevdiklerinize ve kendinize her zaman sağlıklı yemekler ve atıştırmalıklar hazırlamak için şimdi sayfamızdan sipariş verin. Adresinize sevdiğiniz sebzeleri, doğru taşıma koşullarında ve mevsim şartlarından etkilenmeyecek şekilde getirilir. Ağzınıza layık organik lezzetler için şimdi şimdi taze brokoli siparişi verin.

Raf Ömrünü Uzatan Yaşatan Poşet Teknolojisi

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor. Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın!