Avokado (Adet)
Avokado (Adet)

Avokado (Adet) (MS-004)

Fiyat : ₺11,95(KDV Dahil)

AVAKADO

Protein Bombası Avokado

Türk mutfağında da bolca yer bulmaya başlayan avokado özellikle yüksek ve sağlıklı protein içermesiyle dikkat çeker. Protein bombası olarak tabir edilebilen tropikal meyve, sporcu beslenmesinin de vazgeçilmezidir. Kas ve kemik dokusunun güçlenmesine yardım eder, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Avokado Faydaları ve Kullanımı

Faydalı yağ asitlerini barındıran ve içeriğindeki E,C, K, B6 gibi zengin vitamin çeşitliliği ile dikkat çeken avokado faydaları:

  • Beynin gelişimini destekleyerek unutkanlık, elzheimer gibi hafızayı etkileyen hastalıkların önlenmesine yardımcıdır.
  • Böbrek hastalıkları, kanser gibi riskli hastalıklardan korunmada etkilidir.
  • İçeriğindeki yüksek yağ oranı ile faydalı kolesterol oluşmasını sağlar, içerdiği yüksek yağ cilt için onarıcı ve yenileyici özelliktedir.

Kullanımı

Tropikal bir meyve olması ve yüksek yağ içermesi nedeniyle bazı damak zevklerine hitap etmese de meyve, salata sosundan çeşitli yemek tariflerine kadar geniş bir alanda kullanılır.  Avokado genellikle salata olarak tüketilebilen yumuşak bir meyvedir. Ayrıca yumuşak olmasına özen gösterilmesi gerekir. Böylece temizleme ve ayıklama kısmında meyve kolaylıkla ayıklanabilir.

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Tropikal meyve seçeneklerinden ve şifa deposu gıdalardan biri olan avokado, püre halinde sarımsaklı limonlu salata olarak tüketilebilir. Bunun yanında ise meyve yine püre haline getirilerek sarımsaklı yoğurtla karıştırılarak tüketilebilir. Her iki durumda da lezzet açısından üst düzeyde bir yeme zevki vereceğinden şüpheniz olmasın!

Taze Avokado Siparişi

Taze ve olgun avokado siparişi ile sevdiğiniz mezeleri ve salataları, et yemeklerinin yanına en güzel garnitürleri hazırlayabilirsiniz.

Online Sipariş ve Güvenilir Teslimat

Aradığınız her meyve ve sebzeyi kolaylıkla bularak sipariş verebileceğiniz Gurmenin Sepeti sizin için hem hızlı hem güvenilir hizmet sağlar. Pazara ve manava gitme derdiniz olmadan en taze sebze ve meyveleri hızlı siparişle alıp keyifle tüketebilirsiniz.

Raf Ömrünü Uzatan Yaşatan Poşet Teknolojisi

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor.  Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın!