Ananas (1 Adet)
Ananas (1 Adet)

Ananas (1 Adet) (MS-001)

İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺21,95(KDV Dahil)
İndirimli : ₺19,95(KDV Dahil)

ANANAS

Yaz Aylarının Tropik Güzeli Ananas

Tatlı ve bol sulu yapısı ile sevilen bir meyve olan ananas, tropikal iklimlerde yetişir. Kullanım alanı ve tüketimi gittikçe yaygınlaşan tropikal meyve, yaz aylarının serinleten lezzeti olarak tüketilir. İçeriğinde bulunan bromelian sayesinde kanser düşmanıdır. Serinletici tatlı tariflerinde ve meyve salatalarında ya da günlük meyve ihtiyacını karşılamak için tercih edilebilir.

Ananas Faydaları ve Kullanımı

Faydaları açısından oldukça zengin bir meyve olan ananas:

  • Lifli yapıda olması nedeniyle sindirime yardımcıdır.  Ayrıca bağırsak bozulmalarına karşı iyileştirici etki gösterir.
  • C vitamini açısından zengin olması, dolayısıyla bağışıklığı güçlendirmeye yardımcıdır.
  • Kanın pıhtılaşmasının önüne geçerek kan duvarlarını onarır, damar sertliğinin önüne geçer.

Kullanımı

  • Meyve istendiği takdirde gün içinde dilim olarak tüketilebilir.
  • İstenirse robotta çekilerek püre haline getirilip soğutularak meyve suyu şeklinde tüketilebilir. Bu haliyle taze nane ve zencefille bir arada harika bir aroma kazanabilir.
  • Fit kurabiye tariflerinde şeker ilavesiz olarak kullanılarak diyet beslenme düzeninde kişilerin tatlı ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcıdır.
  • Püre haline getirilip cheesecake ve pasta üstü süslemede kullanılabilir.

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Günde iki dilim yenebilen meyve, ara öğün olarak tüketilebilir. Farklı sağlıklı lezzet önerileri için Chia ile birlikte badem sütlü puding yapılabilir. Ekstra şeker ilave edilmeden yapılabilen tariflerde tatlı ve yumuşak tadı ile ananas, ideal bir meyvedir. Tabi ki bazı durumlarda şeker oranını dengelemek için farklı tatlandırıcılar ya da bir miktar şeker kullanılabilir. Ananas yumuşak, tatlı ve sulu bir meyve olduğu için genellikle saf halde tüketilen bir meyvedir.

Taze Ananas Siparişi

Sevdiğiniz taze ananas lezzetini zahmetsizce sipariş edebilirsiniz. Bunun için istediğiniz adette tropikal meyve siparişi vererek taze, tatlı ve sulu meyvenin keyfini çıkarın.

Online Sipariş ve Güvenilir Teslimat

Hızlı online sipariş ve teslimat politikamız sayesinde en sevdiğiniz meyveleri ayağınıza kadar hiç zahmetsizce getiriyoruz. Yolda hasar alma ihtimali bulunmaksızın, ilk günkü tadıyla tüketebileceğiniz harika lezzetleri siz isteyin biz getirelim.

Raf Ömrünü Uzatan Yaşatan Poşet Teknolojisi

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor.  Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın!