Karpuz (5-6 Kg) Yeni Mahsül
Karpuz (5-6 Kg) Yeni Mahsül

Karpuz (7-8 Kg) Yeni Mahsül (MS-028)

Fiyat : ₺79,95(KDV Dahil)

KARPUZ

Yazın Sofralardan Eksik Olmayan Karpuz

Pikniklerde göl ve deniz suları içine konup serinletilen karpuz özellikle de kalabalık ailelerde keyifle yenir. Küçük ya da büyük tercih edilebilen adeta bir basketbol topunu andıran meyve, bol sulu ve tatlıdır. Kırmızı ve çekirdekli meyve, yemek yanında ya da ayrıca tüketilerek susuzluğu gidermeye yardımcıdır.

Karpuz Faydaları ve Kullanımı

Taze ve katkısız karpuz şu faydalara sahiptir:

  • Kötü kolesterolün etkilerini zayıflatarak damar tıkanıklıklarının önüne geçmeye yardımcıdır.
  • Taze ve sulu meyve, %92 oranında içerdiği su ile vücudun büyük oranda su ihtiyacını karşılamayı sağlar.
  • Antioksidan özelliği göstermesinden güneşin zararlı ışınlarından korunmaya kadar birçok olumlu etkiye sahiptir.

Kullanımı

Karpuz kullanımı genel olarak meyvesinin dilimlenerek tüketilmesi ya da meyve suyunun çıkarılması şeklindedir.  Bazen yemek yanında salata yerine de tüketilebilir.

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Sağlıklı beslenme önerileri kapsamında sulu ve lifli meyvenin yalancı dondurma yapımında kullanıldığı söylenebilir. Çekirdeğini ayırmadan rondodan geçirip buzluğa attığınız karpuz donmuş haliyle bir dondurma gibi tüketilebilir. Böylece çekirdekleri ziyan olmadan kullanılabilir. Ayrıca karpuz çekirdeğinin kan basıncını düzenleyip yüksek tansiyona iyi geldiği bilinen detaylar arasında…

Taze Karpuz Siparişi

Güzel tatlı karpuz tadını her yerde bulamamak bazen meyveyi alıp eve gittikten sonra hüsrana yol açıyor. Ancak Gurmenin Sepeti size bu konuda oldukça tatminkar bir hizmet sağlıyor. Vereceğiniz hızlı siparişle istediğiniz meyve tadına en kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Online Sipariş ve Güvenilir Teslimat

Güvenilir teslimat özellikle de sebze ve meyve söz konusu olduğunda çok daha önemli bir hale gelir. Çünkü sevdiğiniz ağız sulandıran karpuz tadını en doğal haliyle yemeniz için özel bir paketleme ve saklama yöntemine ihtiyaç bulunur. Gurmenin Sepeti size bu olanağı da sağlayarak meyvelerinizi orijinal lezzetiyle evinize ulaştırıyor.

Raf Ömrünü Uzatan Yaşatan Poşet Teknolojisi

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün paketleme ve muhafaza için önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor. Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın!